Önde gelen bebek bakım markası Canbebe ve yetişkin inkontinans bakım markası Canped’in üreticisi Ontex Türkiye, perakende ve tüketici ürünleri sektöründe çalışan, üst düzey kadın çalışanlar odaklı, ilk ve tek kâr amacı gütmeyen dernek statüsündeki LEAD Network Türkiye üyesi oldu. Ontex’in katıldığı ilk etkinlik olan Mayıs ayı kahvaltısı, Belçika Başkonsolosluğu ve Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği ev sahipliğinde yapıldı. Etkinliğe Hikaye Anlatıcısı, Danışman ve Yazar Sinan Sülün konuşmacı olarak katıldı.

Avrupa’nın en büyük, bebek ve yetişkinlere yönelik hijyenik ürün üreticilerinden Ontex, LEAD Network’ün; 44’ü aşkın ülkeden 19.000’i aşan üyesinden biri oldu. Ontex Türkiye’de de LEAD Network Türkiye’nin, ülkedeki yetenekli kadın işgücünü perakende ve tüketici ürünleri sektörüne çekmek, elde tutmak, bilgi, tecrübe, eğitim destekleri sağlamak ve kadın liderlerin sayısını itibarını etkilerini arttırmalarında destekleyici olma misyonu ile ilerleniyor.

Türkiye’deki faaliyetlere ek 39 ülkeye ihracat yapan Ontex’in Türkiye ve İhracat Pazarları Pazarlama Direktörü Pelin Gülbay Özdemir, firmanın LEAD Network Türkiye üyeliği için, “Tıpkı LEAD Network Türkiye’nin vizyonu ‘erkek ve kadınların potansiyellerinin tamamını içinde bulundukları kuruma katkıda bulunmak için kullanmalarına imkan tanındığı ve böylelikle çalıştıkları kurumları daha üst bir seviyeye taşıyarak değer katmalarını sağlayacak işgücünde çeşitliliğe ulaşmak kapsamında’ biz de Ontex Türkiye olarak çalışmalarımızı İstanbul merkezli fabrikamızda 700 çalışanımızla kadın ve erkek bir arada uyumlu bir şekilde entegre olarak ilerletiyoruz.  Perakende sektörü için çok kıymetli gördüğümüz LEAD Network ile aynı doğrultudaki görüşlerimizin etkisiyle stratejik olarak karşılıklı fayda sağlayabileceğimizi düşünerek bu yapı içerisinde olmaya karar verdik.” açıklamasında bulundu.

LEAD Network Türkiye’nin gelenekselleşen kahvaltı buluşmalarının Mayıs ayındaki etkinliğine Belçika Başkonsolosluğu ve Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği ev sahipliği yaptı. Ontex Türkiye’nin de katıldığı kahvaltı buluşmasının konuk konuşmacısı Hikaye Anlatıcısı, Danışman, Yazar Sinan Sülün oldu.

CEO’lar ve iş liderleri için hikaye anlatma sanatında ustalaşmanın, iletişimi geliştiren, ekiplere ilham veren ve kurum kültürünü şekillendiren dönüştürücü bir araç olduğundan bahseden Hikaye Anlatıcısı, Danışman, Yazar Sinan Sülün; “Hikayeleştirme, iş dünyasında derinlemesine etkiler yaratmanın en güçlü araçlarından biri. Benim gözlemime göre, bu güç, karmaşık fikirleri basitleştirme, duygusal bağ kurma ve hafızalarda kalıcı izler bırakma yeteneğinden kaynaklanıyor. Bu, özellikle değişken pazar dinamiklerinde ve yoğun rekabet ortamlarında, markaların ve liderlerin fark yaratmasını sağlıyor. Neden bu kadar önemli? Çünkü insanlar rakamlar ve somut verilerle değil, hikayelerle harekete geçiyor. Bu yüzden hikayeler ve diğer anlatım teknikleri bilgiyi anlamlandırma ve paylaşma biçimimizi şekillendiriyor ve bu da onları iş dünyasını için çok önemli hale getiriyor.” şeklinde konuştu.

Bu yazıyı faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz!