Ana sayfa / İletişim

İletişim

Sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sık Sorulan Sorular

Ürünlerimiz ve markamız ile ilgili sorular ve yanıtları.

Ürünler

Canped yetişkin bezleri şu kategorilere ayrılmaktadır:

 • Belbantlı Yetişkin Bezi
 • Anatomik Yetişkin Bezi
 • Emici külot
 • Mesane pedi
 • Yatak koruyucu örtü

Belbantlı hasta bezleri, tekstil yüzeyli ve polietilen yüzeyli olmak üzere iki farklı tipte gelir. Tekstil yüzeyli olanlar yanlardan nefes alan yumuşak bir dış yüzeye sahiptir, sızmalara karşı bariyerlere ve ıslaklık göstergesi bulunur. Kullanımı ise kolaydır ve farklı beden ölçülerine uyumludur. Polietilen yüzeyli olanlar ise güçlendirilmiş çift katlı selüloz tabakaya sahiptir. Üstelik sızmalara karşı bariyerlere ve ıslaklık göstergesine sahiptir.

Anatomik hasta bezleri, vücuda tam uyum sağlayan anatomik bir yapıya sahiptir. Sızmalara karşı bariyerlidir ve ıslaklık göstergesi bulunur. Orta ve büyük beden seçenekleri mevcuttur. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Emici külotlar, özel emici tanecikler sayesinde kokuyu hapseden bir yapıya sahiptir. Islaklık göstergesi bulunur ve kullanımdan sonra yanlardaki dikişli kısımlardan yırtılarak kolayca çıkarılabilir. Farklı beden ölçülerine uygun seçenekleri mevcuttur ve dermatolojik olarak test edilmiştir.

Mesane pedleri, idrar kaçırma sorunu yaşayan kişilerin güvenli ve rahat hissetmesini sağlar. Özel emici tanecikleri sayesinde hijyenik pedlere göre daha fazla emme kapasitesine sahiptir ve idrarı hapsederek kuru bir his sağlar. Ayrıca bakteri oluşumunu ve istenmeyen kokuları önler. Kadınlar ve erkekler için farklı anatomik yapıya sahip seçenekler bulunur.

Yatak koruyucu örtü, çarşafın altına serilerek sızıntıları önler ve temizliği kolaylaştırır. Emici özelliği sayesinde pratik temizlik imkanı sunar. Farklı ebatlarda mevcuttur ve dermatolojik olarak test edilmiştir.

Kimler Kullanabilir?

Belbantlı hasta bezleri, felçli hastalar, diyabetli hastalar, engelliler ve yatağa bağımlı yaşam süren kişiler tarafından kullanılabilir.

Anatomik hasta bezleri, doğum yapan kadınlar, geçici olarak Yetişkin Bezi ihtiyacı olanlar ve engelliler tarafından kullanılabilir.

Emici külotlar, aktif mesane sorunu yaşayanlar, Alzheimer ve multiple skleroz (MS) hastaları, engelliler ve tüm mobil Yetişkin Bezi kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Mesane pedleri, zor gerçekleşen veya normal doğumlardan kaynaklanan idrar kaçırması olanlar, menopoz dönemine bağlı idrar kaçırması olanlar, fazla kiloya bağlı idrar kaçırması olanlar, aktif/aşırı aktif mesane sorunu yaşayanlar, prostat rahatsızlığına bağlı idrar kaçırması ve hamilelik sonrası idrar kaçırması olanlar tarafından kullanılabilir.

Yatak koruyucu örtüleri, yatağa bağlı hastalar ve engelli hastalar kullanabilir.

Neden Canped?

Canped, Türkiye’nin ilk Yetişkin Bezi markasıdır ve Türkiye’de en çok tercih edilen Yetişkin Bezi markasıdır. Geniş ürün yelpazesi ile özel ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Yüksek emicilik seviyesi ve konforlu yapısıyla güven veren bir markadır.

Diğer

İdrar kaçırmanın sebepleri arasında zor gerçekleşen veya çok sayıda normal doğum, menopoz dönemi, fazla kilo, prostat rahatsızlığı gibi faktörler bulunmaktadır.

İdrar inkontinansının 6 farklı tipi bulunmaktadır: stres inkontinans, urge inkontinans, mix inkontinans, fonksiyonel inkontinans, taşma inkontinansı ve geçici inkontinans.

SGK Geri Ödeme Sistemi için, mesane ve rektum kontrolü olmadığını belirten sağlık kurumundan onaylı bir rapor almanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için İl Sağlık Müdürlükleri’ne başvurabilirsiniz. Gerekli evraklar ise: Yetişkin Bezi faturasının aslı, reçete, sağlık kurulu raporu ve kimlik fotokopisi.

Ürünlerimizi medikal marketler, eczaneler, marketler gibi yerlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de satın alma seçeneğimiz bulunmaktadır. Detaylı nokta bilgisi için süreç dokümanlarına göz atabilirsiniz.

Mesane pedleri ve emici külotlar Belçika’daki fabrikada üretilmektedir. Diğer tüm ürünler ise İstanbul Selimpaşa’daki fabrikamızda üretilmektedir.

Bize yazın.

Ürünlerimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Ekiplerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.


  Ülke seçin*


  Adınız ve Soyadınız*


  E-Posta Adresiniz*


  Soru Türü*

  Tüketici danışma hattı

  0 850 333 43 53