Önde gelen bebek bakım markası Canbebe ve yetişkin inkontinans bakım markası Canped’in üreticisi olan Ontex Türkiye, İstanbul merkezli fabrikasında Belçika İstanbul Başkonsolusu Tim Van Anderlecht’i ağırladı. Ziyarete, Belçika Ticaret ve Yatırım Ateşesi Peter Verplacken ile Belçika Ticaret ve Yatırım Ateşe Vekili Ezgi Çeri de katıldılar. Selimpaşa, Silivri’deki Ontex üretim tesisini gezen konuklar, ardından Ontex Türkiye Genel Müdürü Cem Çalık’tan fabrikanın üretim ve ihracat kapasitesi hakkında bilgi aldılar.

İstanbul Belçika Başkonsolosu Anderlecht’in ziyaretinden memnuniyetlerini dile getiren Ontex Türkiye Genel Müdürü Cem Çalık, “Avrupa’nın en büyük, bebek ve yetişkinlere yönelik hijyenik ürün üreticilerinden Belçika menşeli bir firma olarak İstanbul’daki fabrikamızla 700 kişilik bir istihdam yaratıyor ve katma değerli bir yatırım sağlıyoruz. Türkiye’deki faaliyetlere ek 39 ülkeye ihracat yapan Ontex Türkiye aynı zamanda Afrika, Kafkaslar, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerinin yönetiminden de sorumlu. Gürcistan, Azerbaycan, Kafkasya Bölgesi’ne ve Irak, Suudi Arabistan gibi Ortadoğu ülkelerine de Türkiye’den ihracat yapıyoruz.

Türkiye-Belçika ikili ilişkileri de bizler için çok önemli. Başkonsolosumuz Sayın Tim Van Anderlecht ile Ticaret ve Yatırım Ateşelerimiz bizleri ziyarete gelerek onurlandırdığı için müteşekkiriz.” dedi. Cem Çalık, açıklamasının ardından Başkonsolos Tim Van Anderlecht’e plaket takdiminde bulundu.

Belçika-Türkiye ticari iş birliklerinden çok memnun olduklarını belirten ve bu iş birliklerinin daha da güçlendirilerek geliştirilmesi temennisinde bulunan İstanbul Başkonsolosu Tim Van Anderlecht ise “Yerel ve bölgesel pazarın en önemli oyuncularından biri olan Ontex Türkiye’nin aynı zamanda bir ihracat merkezi olması çok gurur verici. Ülkeler arası ilişkiler ile ticaretin geliştirilmesinden son derece memnunuz. Ontex Türkiye’ye bizleri ağırladığı için teşekkür ederiz.” dedi.

Bu yazıyı faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz!