Ontex Hakkında;

Teknik bilgi birikimi ve tecrübesiyle önemli hijyenik ürün üreticilerinden biri olan Ontex, 1979 yılında Belçika'da kurulmuştur. Hijyenik ürünler konusunda uzmanlaşan ve bu doğrultuda büyüyen Ontex’in, dünya çapında toplam 20 üretim tesisi ve 28 satış ofisi bulunmaktadır. Ontex ürünleri dünyada 110’dan fazla ülkede yer almaktadır.

Canped Hakkında;

1998 yılında, Türkiye’nin ilk hasta bezi markası olarak kurulan Canped, aynı zamanda Türkiye’nin en çok tercih edilen hasta bezi markasıdır. Gelişen hasta bezi pazarının lideri olarak, en fazla ürün çeşitliliğine de sahiptir.  

Ağırlıklı olarak yatan hastalar tarafından tercih edilen belbantlı ürünler ve yatak örtülerine ek olarak, 2007’de Türkiye pazarında, idrar inkontinas problemi yaşayan yetişkinlerin hayatını kolaylaştıran emici külot ve mesane pedi ürünlerini de getirmiştir. 

Tüketicilerin konforunu artırma hedefiyle 2012 yılı itibariyle, ürünlerini tekstil yüzeyli olarak üretmeye başlayan Canped; Nielsen ve IMS gibi önde gelen bağımsız araştırma kuruluşları tarafından sunulan saha raporlarında en yüksek pazar payına sahip olan markadır. Bağımsız araştırma şirketleri tarafından yapılan bu araştırmalarda, performans memnuniyeti ve tavsiye edilme kriterlerinde de birinci sırada yer aldığını kanıtlamıştır.

Enürizisli çocuklara yönelik X-Small’dan yetişkin bedeni X-Large’a kadar uzanan geniş bir beden aralığına hitap eden ürünlere sahiptir. 

Yaygın bir dağıtım ağına sahip olan Canped markalı ürünler; eczaneler, süpermarketler, medikal perakende ve internet satış noktaları olmak üzere birçok satış kanalı aracılığıyla tüketicilerle buluşmaktadır.

Türkiye’deki faaliyetlerine ek olarak 35 ülkeye ihracat yapan Ontex Türkiye; Kuzey Afrika, Kafkaslar ve Orta Doğu bölgelerinin yönetiminden sorumludur. Bu pazarlarda başlıca markaları Canbebe ve Canped ile tüketici beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedeflemektedir. Ontex Türkiye, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği üyeleri arasında “Kağıt, Karton, Ambalaj, Kırtasiye” alt grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında, 10 yıldır aralıksız yer almaktadır. 2015 yılında bu yana ihracat birinciliğini de sürdürmektedir.