Türkiye hijyenik ürünler pazarının lider oyuncularından Ontex, üç nesle hitap eden ürünlerinden yola çıkarak “Nesiller Boyu Gülümseyin” isimli bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Her biri kendi kategorisinin önde gelen markaları olan Canped, Canbebe ve Helen Harper’ın hikâyelerinden yola çıkarak düzenlenen fotoğraf yarışmasında nesiller arası mutluluk, dayanışma, sevgi ve gülümsemenin fotoğraf karelerine yansıması hedefleniyor.

Başvuruların www.nesillerboyugulumseyin.com adresinden yapılacağı yarışmaya, en az iki nesli bir arada görüntüleyen dijital veya dijital ortama aktarılmış fotoğraflar kabul edilecek.  12 Aralık 2012’de başlayan ve 15 Mart 2013 tarihine kadar devam edecek yarışmaya katılmak isteyenler renkli veya siyah-beyaz olmak üzere en fazla dört eser gönderebilecek.

Yarışmaya katılacak eserler, dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Güler, fotoğraf sanatçısı Erdal Yazıcı, fotoğraf sanatçısı Yusuf Darıyerli, Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç ve Ontex Canped Ürün Yöneticisi Doğa Desen Yılmaz’ın bulunduğu seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonucunda birinci seçilen eserin sahibine 6 bin TL, ikinci esere 4 bin TL, üçüncü esere 2 bin TL ödül verilecek. Mansiyon alan eser sahibi ise 750 TL ile ödüllendirilecek.
Sekreteryası Uranüs Fotoğraf Ajansı tarafından yürütülecek Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda ayrıca instagram kategorisi de olacak. Normal yarışma haricinde, sadece instagram kategorisine katılanabilecek yarışmada, Instagram özel ödülü olarak Lomography fotoğraf makinesi verilecek.
Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların JPEG formatında, 300dpi çözünürlükte ve kısa kenarı 2400 pikselden küçük olmayacak boyutta www.nesillerboyugulumseyin.com  adresine yüklenmesi gerekiyor.
Son katılım tarihi 15 Mart 2013 olan Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda seçici Kurul değerlendirmesi 18 Mart 2013’te yapılacak. Sonuçları 20 Mart 2013’te açıklanacak Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve sergi ise 19 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşecek.

Bu yazıyı faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz!