Haberler

alzheimer derneği eğitimleri 13.03.2013

Alzheimer Derneği Eğitimlerine Canped’in Desteği!

Canped sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşlı ve Alzheimer Hasta Bakımı ve Refakat Kursu” başladı.

Canped’in sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşlı ve Alzheimer Hasta Bakımı ve Refakat Kursu”nda katılımcılara, yaşlı ve Alzheimer hasta bakımında teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitim de veriliyor.

5 hafta sürecek eğitimler Alzheimer Gündüz Bakımevi Eğitim salonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nde alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Kursiyerlere yaşlı ve Alzheimer hastalarının günlük bakımı konusunda; vücut, el, ayak, ağız ve diş, cilt ve saç bakımı konularında eğitim veriliyor. Yaşlı ve Alzheimer hastalarının kazalardan korunması ve düşmelerin önlenmesi için alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirilecek kursiyerlere özelikle ev içinde odalarda, mutfakta, banyoda ve tuvaletlerde alınacak tedbirler konusunda detaylı bilgiler verilecek.

Canped sponsorluğunda gerçekleşen “Yaşlı ve Alzheimer Hasta Bakımı ve Refakat Kursu” süresince katılımcılara özellikle uygulama konularında donanımlı ve örnek gösterilebilecek bakım personeli olmaları konusunda eğitim verilmesi hedefleniyor.

Paylaş