İdrar Kaçırma

İDRAR KAÇIRMA NEDİR?


 • İdrar İnkontinansı'nın (Kaçırmanın) Farklı Tipleri Nelerdir?
  • Stres inkontinans:

   Öksürme, aksırma, gülme gibi küçük fiziksel eforlarla az miktarda idrar kaçmasıdır. İdrar inkontinansı vakalarının büyük çoğunluğu bu gruptandır.

  • Urge inkontinans:

   Beklenmedik bir zamanda büyük miktarda idrar kaçırmak olarak tanımlanabilir. Örneğin uykuda, az bir miktar su içmekle veya su sesi duymak ile bile olabilir. Genellikle daha ileri yaşlarda görülmesine rağmen, mesanenin tahriş olduğu durumlarda da (İltihap, taş, tümör vb.) ortaya çıkabilir.

  • Mix inkontinans:

   Çoğunlukla stres ve urge inkontinansın birlikte görüldüğü tiptir.

  • Fonksiyonel inkontinans:

   Fiziksel bir yetersizlik veya problem nedeniyle ve de ALZHEIMER gibi düşünme ve iletişim yeteneklerinin bozulduğu durumlarda tuvalete gidememe nedeni ile oluşur.

  • Taşma inkontinansı:

   Mesanenin sürekli dolu olması yüzünden küçük miktarlarda taşma şeklinde idrar kaçırmadır. Kadınlarda nadir görülen bu tip kaçırmada mesane hiçbir zaman tam olarak boşalmaz.

  • Geçici inkontinans:

   İdrar yolu enfeksiyonu, kullanılan ilaçlar, hareketin kısıtlandığı ve ağır kabızlık gibi durumlarda geçici olarak yaşanabilen idrar kaçırma tipidir.

  İdrar inkontinansı yaşayan pek çok kişi kendini güvende hissedebilmek için hijyenik ped kullanmakta, ancak istenilen koruma ve güveni sağlayamamaktadır. Hijyenik pedler, idrarın emilmesinde yetersiz kalmakta, bakteri ve koku oluşumuna engel olamamaktadır.
  Yıllardır yetişkin hasta bezinde Türkiye’nin lider markası olan Canped, idrar inkontinansı yaşayanların güvenle kullanabileceği, yalnızca bu soruna yönelik olarak geliştirilmiş bir ürün ile önemli bir ihtiyaca cevap veriyor: Yeni “Canped Mesane Pedi”, içeriğindeki özel emici tanecikleri ile, hijyenik pedlere göre çok daha fazla emme kapasitesine sahip olup, idrarın rahatlıkla emilerek jel haline gelmesini sağlıyor, bakteri oluşumunu ve istenmeyen kokuları önlüyor.
  Hijyenik pedlerden farklı olarak, kenar lastikleri sayesinde maksimum koruma ve güvenlik, gün boyu rahatlık sunuyor. Böylelikle kişiler, sosyal yaşamlarında çok daha güvenli ve rahat hissediyor.
  Dermatolojik olarak test edilen Canped Mesane Pedi; küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 ayrı boy ve emicilik seviyesinde şimdi tüm yetkili market, eczane ve medikal satış noktalarında.
İdrar kaçırma sorunu için Mesane Pedi kullanabilirsiniz.
 
Kollektif Dijital Reklam Ajansı